info@sirin.com
Telefon: 05321569336
Kars / TÜRKİYE

Dış Mekan Boya

Dış cephe boya türleri; betonarme, çelik, ahşap, kargir, kerpiç gibi yapı elemanlarıyla oluşturulan yapıların dış yüzeyinin hem estetik bir görünüme kavuşmasını hem de işlevsel hale getirilerek korunmasını sağlar. Yapıyı dış ortam koşullarından korumaya yönelik geliştirilen dış cephe duvar boyası alternatifleri yapılara direnç kazandırır. Filli Boya dış cephe boya seçenekleri konut, ofis, kamusal yapılar, AVM gibi çeşitli fonksiyondaki yapıların cephe dekorasyonunu tamamlamaya yardımcı olur.

Dış Cephe Boya Nedir?

Dış cephe boyaları, yapıların dış yüzeylerini hem koruma altına alan hem de şık bir görünüm kazandıran, farklı özelliklere sahip boyama, örtme ve kaplama malzemeleridir. Su bazlı, sentetik, kumlu formülasyon özellikleriyle içeriği, dokusu, rengi, işlevselliği farklılık gösteren ürünler, binaların dış cephelerinin renklendirilmesi ve korunması için özel olarak tasarlanır.

Filli Boya Dış Cephe Boyası Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe boya çeşitleri, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan pek çok seçenek sunar. Yaz ve kış mevsimlerinde değişen hava koşulları başta olmak üzere dış çevreden kaynaklanan toz, duman gibi leke ve kirleticilere karşı dayanıklı şekilde geliştirilmiştir.Aktif Silikon Teknolojisi ile üretilen su bazlı Filli Boya dış cephe ürünleri, maksimum su iticilik ve nefes alma özelliklerine sahiptir. Dış cephe silikonlu boya yüksek nefes alma kabiliyetiyle binaların yüzeyinde oluşan nemin hızla dışarı atılmasını sağlarken güçlü su iticilik potansiyeliyle de ıslanma ve su geçirmeye karşı direnci artırır.

Dış Cephe Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Filli Boya dış cephe ürün seçiminde öncelikli olarak uygulama yapılacak yüzeyin yapısına uygun niteliklere sahip boyalar belirlenmelidir. Sıcaklık, nem ve su gibi faktörlere karşın dayanıklı Filli Boya dış cephe boyası seçenekleri uzun süre boyunca ilk günkü görünümünü korur. Ayrıca dış cephe ihtiyaçlarına göre su geçirmezlik, ısıyı tutma, güneşin zararlı UV ışınlarını kırma, kendi kendini temizleme (fotokatalitik) ve rutubet oluşumunu önleme gibi özellikler de dikkate alınmalıdır. Ayrıca yapıların bulunduğu iklim koşulları ve bulunduğu çevreyle olan uyumu düşünülerek dış cephe renklerinin tercih edilmesi de oldukça önemlidir.

Dış Cephe Boyası Renk Uyumunu Öne Çıkaran Unsurlar

Filli Boya dış cephe kartelasının zengin yelpazesinde sunulan dış cephe boya renkleri arasında, farklı zevklere uygun pek çok alternatif bulunur. Filli Boya dış cephe boyaları hem tek renk olarak hem de cephenin doğrama, söve gibi bölümlerinde farklılaşacak şekilde renk kombinleriyle tercih edilebilir. Kullanıcılar boyaların bitişine göre dış cephe düz boyalar veya tekstürlü boyalar arasından seçim yapabilir.

Dış Mekan Boya