info@sirin.com
Telefon: 05321569336
Kars / TÜRKİYE

İç Mekan Boya Çeşitleri

Ev dekorasyonunun en önemli ögelerinden biri duvar boyasıdır. Yaşam alanlarını güzelleştiren, ortama hareket katan ve mobilyalarınızı daha görünür kılan renkler seçerek bulunduğunuz ortama şık bir dokunuş ekleyebilir, aynı zamanda renklerin enerjisini ruhunuzda hissedebilirsiniz. Tekstil modasında olduğu gibi yaşam alanlarımızın dekorasyonunda da her dönem popüler renkler değişkenlik gösterebiliyor. Son dönemlerin en çok tercih edilen renkleri ise açık tonlar… Peki, mekanlara hem ferah hem de dingin bir görünüm kazandıran açık tondaki duvar boyası seçenekleri neler? İşte bilmeniz gereken tüm detaylar!

İç Cephe Boya Renkleri Seçiminde Açık ve Doğal Tonlar Revaçta

Yaşam alanlarınızın dekorasyonunu her zaman bir bütün olarak ele almalı ve duvar rengi seçimini tüm detaylar tamamlandıktan sonra yapmalısınız. Böylece genel ambiyansla çok daha uyumlu, doğru renk seçimleri yapabilirsiniz. Eviniz için duvar boyası rengi seçerken şu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Halıların renk tonu
  • Pencerelerin renk tonu
  • Mobilyaların renk tonu
  • Perdelerin renk tonu
  • Zeminin renk tonu

Tüm bu detayları belirledikten sonra duvar rengi seçimine geçebilir ve zevkli kombinler gerçekleştirebilirsiniz. Dekorasyon trendlerine göre duvar boyası renk seçiminde son yılların en popüler renkleri açık tonlar. Bunun en önemli sebebi ise bu sade tonların hem mobilyalar hem de diğer aksesuarlarla son derece uyumlu olması ve kolay kombinlenmesidir. Özellikle bej, pembe ve gri bazlı duvar renkleri; zemin, pencere ve mobilya gibi unsurlarla ideal bir ambiyans oluşturur. 

İç Mekan Boya Çeşitleri